Юнона відвідує зберігача вітрів Еола – Франсуа Буше

Юнона відвідує зберігача вітрів Еола   Франсуа Буше

Картина французького художника Франсуа Буше “Юнона відвідує зберігача вітрів Еола”. Розмір картини 278 x 203 см, полотно, олія. Як розказано римським автором Вергілієм у першій книзі Енеїди, богиня Юнона, поглинена ревнощами до Венери, всіляко інтригувала, щоб не допустити прибуття флоту її сина Енея до берегів поселення, заснованого троянцями в Італії.

У переданому пензлем Буші описі цього античного міфу Юнона відвідує Еола, зберігача вітрів, і переконує його випустити їх на свободу, таким чином викликавши бурю і сильний шторм, який потопив би флот Енея. В якості плати за послугу і як спокуса, Юнона пропонує Еолові свою найкрасивішу німфу, Деяопею.

Юнона направляє факел пристрасті безпосередньо на серце Еола, у той же час Купідон готує стрілу, призначену для пристрасті та послуху німфи, зап’ястя якої пов’язані перлами. Шалено закоханий Еол, слухаючи Юноні, готовий звільнити сонм вітрів.

Присутність чарівною морської німфи і наяди, розташованих на передньому плані картини, говорить про те, що могутній Нептун, бог моря, не дасть розгулятися вітрам, і заспокоїть вируючу морську стихію. Юнона, у римській міфології одна з головних богинь, дружина Юпітера. Відповідає грецькій Гері. Богиня Гера, у давньогрецькій міфології цариця богів, сестра і дружина Зевса ; покровителька шлюбу. Дочка Кроноса і Реї. Відрізняється владністю, жорстокістю і ревнивим вдачею. Гера переслідує своєю ненавистю коханих і дітей Зевса.

В помсту Зевсу, родившему Афіну, Юнона народила без його участі Гефеста. Еол, у грецькій міфології: родоначальник еолійцев; повелитель вітрів. Эолийци, одне з основних давньогрецьких племен. Центр розселення – Східна Фессалія, звідки эолийци в кінці другого тисячоліття до нашої ери поширилися по всій Фессалії і Беотії, потім в північно-західній частині Малої Азії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2.67 out of 5)


Юнона відвідує зберігача вітрів Еола – Франсуа Буше.