Жиль у костюмі П’єро – Жан Антуан Ватто

Жиль у костюмі Пєро   Жан Антуан Ватто

Картина французького живописця Антуана Ватто “Жиль у костюмі П’єро”. Розмір картини 185 x 150 см, полотно, олія. Найтонші нюанси людських переживань – іронії, смутку, тривоги, меланхолії – розкриваються в його маленьких картинках із зображенням однієї або декількох фігур у пейзажі.

Герої цих сцен ображені і соромливі, неловки, глузливі, лукаві і кокетливі, часто сумні. Іронічна відчуженість, яка завжди прозирає в картинах Ватто надає їм відтінок ірреального, фантастичного і згасаючого міражу. Витонченість і віртуозна легкість письма, переливчаста гамма карминних, зелених, бузкових квітів, різноманіття тональних відтінків вторять поетичної гри в почуття, яку втілюють ці образи-характери. Персонажі Ватто далекі від реальності, ніби розігрують пантоміму, вони зображують мирне життя в зовсім особливому світі на межі театру і реальності, світі, створеному уявою художника. Сповнений високої поезії сумний і добрий образ наївного простака, героя ярмаркового театру Жиля в картині художника “Жиль у костюмі П’єро”.

П’єро – постійний тип італійської комедії дель арте, один із слуг-блазнів. Це – продувной малий, корчить із себе незграбного простака, хитрун, ненажера і злодюжка. Маски на ньому немає, але обличчя покрите густим шаром пудри. В пантомімі він часто грає роль суперника Арлекіна; є також під іменами Бертольдо, Бертолино і Паяццо.

З’явившись у Францію у п’єсах театру ” італійської комедії дель арте, П’єро став настільки популярний, що виступив дійовою особою в “Дон Жуані” Мольєра, а потім самостійним героєм п’єс-пародій, наприклад, “П’єро-Ромул” Лесажа.

Образ П’єро був зовсім забутий, коли в епоху реставрації його воскресив у театрі Гаспар Дебюро. Тип П’єро, створений Дебюро в різних п’єсах, був настільки цікавий, що йому присвячували статті Шарль Нодьє, Жюль Жанэн, Теофіл Готьє. Таким чином, з усіх діючих осіб італійської комедії дель арте і пантоміми П’єро втримався на сцені довше за всіх.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Жиль у костюмі П’єро – Жан Антуан Ватто.