Кінний портрет Карла I – Ентоні Ван Дейк

Кінний портрет Карла I   Ентоні Ван Дейк

Антоніс ван Дейк – фламандський живописець, майстер портрета. У 1625 Карл I став наступником свого батька Якова I як король Великобританії та Ірландії. З 1632 Ван Дейк був призначений придворним художником і постійно писав короля і його дружину, королеву Генрієту Марію. Всього він створив 35 портретів монарха, сім з них – кінні. Ці картини повністю задовольняли короля, оскільки передавали його переконаність у божественному призначенні правити країною. Ван Дейк своїм мистецтвом стверджував титул – “Карл – король Великої Британії”.

На даному портреті Карл I представлений як король-воїн на чудовому коні, в лицарських обладунках і з командним жезлом в руці, як якщо б керував своїми лицарями. Він одягнений у так звані гринвичские обладунки.

Показово, що робота, ймовірно, навмисно нагадує “Портрет імператора Карла V перед битвою при Мюльберг” кисті Тиціана, що зберігається в Музеї Прадо в Мадриді. На ній імператор теж постає як воїн, він тільки що отримав перемогу над Протестантської лігою в Мюльберг. Порівняння портрети Ван Дейка з твором Тиціана повинно було донести до глядача думку про Карлі I як про такому ж захисника віри.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Кінний портрет Карла I – Ентоні Ван Дейк.