Джордж Гейдж з двома помічниками – Ентоні Ван Дейк

Джордж Гейдж з двома помічниками   Ентоні Ван Дейк

За прикладом Рубенса, Ван Дейк багато їздив по Італії, вивчаючи її мистецька спадщина. З великою увагою він поставився до шедеврів венеціанської живопису, в Римі його цікавили творіння Мікеланджело і більш пізніх майстрів, таких, як Аннібале Караччи і Гверчино, він відвідав Флоренцію, Болонью, Палермо. Повернувшись до Генуї, Ван Дейк продовжує писати портрети місцевих аристократів. Портрети його роботи можна відрізнити від творів Рубенса з тієї напруженої внутрішньої життя, яка світиться в очах моделей молодшого художника.

У кращих портретах Ван Дейка увагу художника завжди зосереджена на осіб з їх тонкими рисами, трохи нахмуренними бровами і холодним, навіть жорстким поглядом. У першій половині XVII століття ніхто, крім Ван Дейка, не вмів створити образ витончено інтелектуального людини, спокійного, вихованого і цілком упевненого в собі. Прекрасним зразком такого портрета, в якому майстер показав і розум, і волю дипломата в поєднанні з тонким смаком мецената і збирача колекцій для англійського короля Карла I, може служити полотно Джордж Гейдж з двома помічниками, написане в Генуї у 1622-1623 роках.

На полотні закутана в чорний плащ фігура. Тонке і розумне обличчя молодої людини повернене до античної статуї, яку показують йому два його помічника і яку він, мабуть, збирається придбати. Фоном служить распливающийся в серпанку за римськими колонами пейзаж. Особи помічників написані схематично, увага зосереджена на особі самого Гейджа та його прекрасних нервових руках з тонкими пальцями.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Джордж Гейдж з двома помічниками – Ентоні Ван Дейк.