Святий Бруно – Ентоні Ван Дейк

Святий Бруно   Ентоні Ван Дейк

Картина “Святий Бруно”, як припускають, виконана фламандським художником Антоніс ван Дейком у ранній період його творчості, коли юний художник, який вже прийнятий в гільдію Святого Луки і мав свою майстерню, допомагав Пітеру Паулю Рубенсу розписувати церкву єзуїтів в Антверпені.

На цьому полотні святий Бруно зображений під час молитви в своїй келії. Сильний світлий корпус його фігури показаний в три чверті на тлі наполовину занавешенного яскравою тканиною вікна, у якому ледь помітні блакитні дали навколишнього пейзажу. Щоб надати вигляду святого велич і монументальність, художник розташовує його на передньому плані картини, максимально наближаючи свого персонажа до глядача. Ван Дейк підкреслює міць ідеалізованого образу з допомогою потоку світла, що падає зверху.

Освітлення тут несе важливу смислове навантаження: світло – це символ Христа, саме до нього спрямований погляд святого Бруно. Портретно трактоване особа зображена крупно і сміливо, увага майстра зосереджено на ньому і на руках героя. Які-небудь додаткові атрибути в роботі відсутні, а одяг гранично спрощена.

Драпірування виконані широкими мазками з сильними світловими ефектами і глибокими тінями. Полотно витримано в теплій колірній гамі, побудованої на поєднанні червоних, бежевих і коричневих тонів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Святий Бруно – Ентоні Ван Дейк.