Портрет лицаря з червоною пов’язкою – Ентоні Ван Дейк

Портрет лицаря з червоною повязкою   Ентоні Ван Дейк

Якщо дуже коротко визначити відмінність голландського і фламандського мистецтва XVII століття, то можна сказати, що в першому переважають натюрморти, названі “обманка” завдяки реалістичних рис і дивовижною детализированности зображення, доведеної до ілюзорності, у другому – парадні портрети. Антоніс Ван Дейк – яскравий представник жанру, майстер парадного портрета і релігійних сюжетів у стилі бароко.

“Портрет лицаря з червоною пов’язкою” – один з кращих зразків творчості Ван Дейка. Композиційно він побудований чудово: обличчя моделі – в центрі горизонталі картини, в його повороті відчуваються енергія, сила і відвага, воно приковує погляд глядача. Чудово передана фактура і блиск лат лицаря. Портрет написаний в той період життя, коли Ван Дейк творив надзвичайно легко, швидко і разом з тим досягав ідеальної опрацювання творів.

В кінці життя обмежений у фінансах майстер змушений був писати занадто багато, щоб встигати робити це з повним художньою досконалістю. З 1621 по 1627 він жив в Італії, проводячи більшу частину часу в вищих колах генуезького суспільства. Багато представників аристократії стали для нього моделями. Однак ідентифікувати персонаж на цьому полотні досі не вдалося. Можливо навіть, що це не портрет реальної особи, а якась алегорія.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет лицаря з червоною пов’язкою – Ентоні Ван Дейк.