Марія Магдалина і ангели – Гвідо Рені

Марія Магдалина і ангели   Гвідо Рені

Картина майстра болонського академізму Гвідо Рені “Марія Магдалина і ангели”. Розмір картини 234 x 151 см, полотно, олія. Дружина-мироносиця Марія Магдалина, сама вірна послідовниця Ісуса Христа, зцілена їм від “семи бісів”; першої удостоїлася побачити Христа воскреслим.

Пам’ять Марії Магдалини вшановується 22 липня. Ангели, іудейської, християнської, мусульманської міфологіях безплотні істоти, посередники між богом і людьми. Слово ангел вживається в Біблії завдяки багатоманітним значеннях: по відношенню до Сина Божого, Ісуса Христа, і по відношенню до людей-пророків, священиків і єпископів церков, і по відношенню до предметів бездушним і явищ природи, коли вони є вісниками гніву Божого.

Вся історія народу Божого відбувається через зарядження анголів, і вони є у важливі моменти старозавітних патріархів і праведникам: Авраама, Якова, Мойсея, Тис. Навину, Давидові, а також Лота, і іншим. У Новому Завіті ангели служать Ісусу Христу і Його Церкві: сповіщають і славлять народження Спасителя, служать Йому після спокуси в пустелі, сповіщають про Його воскресіння і вознесіння, є апостолам, мають бути учасниками майбутнього Суду та інше.

Зображення ангелів було предметом мистецтва ще зі Старого Заповіту: на Кивоті Завіту були зображені крилаті ангели; у храмі Соломоновому два великих ангела з крилами покривали весь простір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Марія Магдалина і ангели – Гвідо Рені.