Містичне заручення св. Катерини Олександрійської – Хусепе де Рібера

Містичне заручення св. Катерини Олександрійської   Хусепе де Рібера

Свята Катерина Олександрійська – великомучениця III ст. н. е. з Єгипту. Один з епізодів її житія свідчить, що вона, за переказами, володіла незвичайною красою, мудрістю, хорошим характером. Катерина оголосила своїм батькам, що вийде заміж лише за того, хто перевершить її за всім цим якостям.

Мати Катерини, таємна християнка, повела її до самітника, який розповів дівчині про подібному юнакові. “Знаю я одного чудового Юнака, який незрівнянно перевершує тебе в усіх твоїх даруваннях. Краса Його світліше сонячного світла, мудрість Його керує всіма чуттєвими і духовними істотами, багатство Його скарбів поширене по всьому світу і ніколи не зменшується, а висота Його роду неизреченна і незбагненна.

По всьому світу немає подібного Йому.” Через деякий час Катерина мала бачення і прийняла Хрещення. Після Хрещення у неї сталося нове бачення: вона перенеслася на небеса і постала перед Ісусом Христом і Дівою Марією, яка вручила її руку своєму синові. Ісус вручив Катерині своє кільце і назвав своєю нареченою. Пізніше Катерина прийняла мученицьку смерть і піднеслася на небеса. Художник зобразив легенду в дещо зміненому вигляді. Ісус Христос зображений тут дитиною, ймовірно, щоб підкреслити повна відсутність плотського питання у взаємовідносинах великомучениці і Христа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Містичне заручення св. Катерини Олександрійської – Хусепе де Рібера.