Портрет критика Ст. Ст. Стасова – В. О. Рєпін

Портрет критика Ст. Ст. Стасова   В. О. Рєпін

У 1883р В. Е. Рєпін і його друг художній і музичний критик Володимир Васильович Стасов їдуть в Париж, а потім у Дрезден. Там у номері дрезденської готелі Рєпін написав чудовий портрет Стасова.

Як згадує В. Рєпін ” Ми були вільні, а мені давно хотілося написати Володимира Васильовича. Він великодушно согласилсяпозировать і ці 2дні з неймовірним терпінням люб’язно і весело сидів 5 годин в день, а може бути і більше.”

З портретом пов’язаний забавний випадок На 3 день, вранці, в номер до Репинузашел готельний слуга. нНеоконченная картина стояла в кріслі, тому самому, де сидів позує Стасов. Слуга привітався з Рєпіним, а потім несподівано з портретом. З цього моменту Рєпін вважав портрет завершеними і більше не доповнював його. Однак, портрет не здавався б таким живим, якби не висловлював внутрішнього схожості з позирующим.

Стасов Володимир Васильович, російський художній і музичний критик, історик мистецтва, археолог. Один з найбільших діячів російської демократичної культури 19 ст. Почесний член АН. Походив з даровитой сім’ї, що висунула ряд великих діячів в області культури і суспільно-політичного життя. Отримав прекрасну домашню підготовку, завершив освіту закінчивши Училище правознавства, Служачи в департаменті Сенату, потім в Міністерстві юстиції, головним своєю справою вважав вивчення мистецтва і співробітництво в найбільших рос. журн. “Вітчизняні записки”, “Сучасник”, “Вісник Європи”, “Бібліотека для читання” та ін., де друкував музичні і художні статті, робив огляди французької, німецької, англійської літ-ри.

У 1851 – 1854 служив секретарем у А. Н. Демидова і поїхав з ним сан-Донато під’ Флоренцією, де серйозно вивчав музику, архітектуру, живопис. Повернувшись до Петербурга, працював у Публічній бібліотеці, де складав каталог видань, що стосуються Росії, – “Rossika”; за дорученням М. А. Корфа написав ряд історичних робіт для читання Олександра II. Енциклопедично освічена людина, Стасов писав статті з історії мистецтва, культури, археології, фольклористики.

Підтримав молодих художників “Товариства пересувних виставок”, композиторів “Могутньої купки”, ставши першим в історії укр. культури професійним художнім і музичним критиком, що зробив величезний вплив на розвиток реалістичного і демократичного напряму вітчизняного мистецтва. У 1900 С,, був обраний почесним академіком Академії наук.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет критика Ст. Ст. Стасова – В. О. Рєпін.