Принцеса Єлизавета Австрійська – Франсуа Клуэ

Принцеса Єлизавета Австрійська   Франсуа Клуэ

Французький живописець і графік епохи Відродження Франсуа Клуэ навчався у свого батька Ж. Клуэ і від нього успадкував посаду живописця короля. Він виконував різні мистецькі роботи при Дворі, оформляв всілякі свята, знімав посмертні маски з Франциска I, Генріха II, писав картини.

Більш всього художник прославився як портретист. В своїх роботах він прагнув до індивідуальної, об’єктивною характеристикою моделі. Його твори відрізняють ретельність письма, інтерес до передачі найдрібніших деталей костюма. Графічний портрет Єлизавети Австрійської, виконаний у зв’язку з роботою над її мальовничим портретом, має самостійне художнє значення.

Клуэ був блискучим майстром олівцевого портрета. Тут він відчував себе вільніше, ніж у парадних мальовничих роботах. Його легкі витончені лінії і штрихи донесли до нас вигляд сімнадцятирічної дівчини, виконаної суворої горделивості. “Олівці”, як називали мальовані портрети в XVI ст. в епоху Ренесансу були предметом колекціонування і представляли прикмету часу.

Клуэ створив безліч “олівців”, володіють тією природною безпосередністю образів, яку іноді називають магічною привабливістю. Інші відомі твори: “Портрет Діани де Пуатьє”. Ок. 1571. Національна галерея, Вашингтон; “Портрет принцеси Єлизавети”. Ок. 1571. Лувр, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Принцеса Єлизавета Австрійська – Франсуа Клуэ.