Пан і Сірінга – Франсуа Буше

Пан і Сірінга   Франсуа Буше

Картина французького живописця Франсуа Буше “Пан і Сірінга”. Розмір картини 80 x 110 см, полотно, олія. Ця картина Буші ілюструє історію з “Метаморфоз” Овідія. Сирінга, у грецькій міфології наяда, почитавшая Артеміду і тому суворо зберігала свою невинність.

Пан, охоплений любовною пристрастю, переслідував німфу Сірінгу. Сірінга бігла від переслідуючого її Пана до річки Ладон, де вона попросила допомоги у своїх сестер-німф і річкового божества. Тому і була перетворена божеством річки Ладон в очерет при дотику до Сиринге бога полів і пасовищ Пана. Пан вирізав з тростини пастушескую сопілка-сірінгу.

Сірінга – у стародавніх греків музичний інструмент, який вважався приналежністю аркадского бога Пана і разом з тим грецьких пастухів. Сірінга робилася наступним чином. Брали 7 порожнистих стебел очерету і прикріплювали їх одну до іншої за допомогою воску, причому довжина кожної трубки робилася різної з тим розрахунком, щоб можна було мати повну гаму.

Існувала сопілка Сірінга і з одного стебла: у такому разі на ній грали так само, як грають на сучасних флейтах, а саме через бічні отвори. Сірінга була родоначальницею сучасного органу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пан і Сірінга – Франсуа Буше.