Принесення до обітниці – Філіп де Шампень

Принесення до обітниці   Філіп де Шампень

Французький художник Філіп де Шампень був одним з улюблених придворних художників, він виконував численні замовлення Людовіка XIII, кардинала Рішельє і Марії Медичі. Майстер приїхав у Париж в 1621 і вчився в коледжі де Лан, серед учнів якого був і Н. Пуссен. У 1622-1626 разом з Пуссеном Шампень виконував декоративні розписи для Люксембурзького палацу.

В Парижі художник був швидко помічений і незабаром став придворним живописцем. Він відрізнявся дивовижною сприйнятливістю і непересічним талантом, легко засвоював нові віяння в мистецтві, але при цьому практично не обтяжував себе творчими пошуками. Віртуозне майстерність дозволяло йому творити в самих різних жанрах, задовольняючи смаки високопоставлених замовників.

Портрет дочки художника і матері настоятельки вирішено як жанрова сценка з церковного життя. У ньому мальовниче майстерність Шампеня досягає тієї віртуозності в передачі натури, деталей побуту та костюму, яка межує з педантизмом, проте живопис Шампеня не стала від цього сухий і бездушною. Його образи одухотворенни і представлені з тієї поетичної силою, яка, дивовижним чином вживаючись з натуралізмом, що становить основу оригінальності портретів майстра. Інші відомі твори: “Кардинал Рішельє”. 2-я підлога. 1630-х. Лувр, Париж; “Архітектор Жак Лемерсьє”. Ок. 1650. Національний музей, Версаль.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Принесення до обітниці – Філіп де Шампень.