Септимій Північ і Каракалла – Жан Батист Мрій

Септимій Північ і Каракалла   Жан Батист Мрій

Французький художник Жан Батіст Мрій у своїй творчості прагнув передати естетичні смаки “століття Просвітництва”. Він писав картини на історичні сюжети, які не принесли йому велику славу, як портрети й побутові композиції.

Але все ж історичні картини є невід’ємною частиною творчості великого художника. Однією з таких картин є “Септимій Північ і Каракалла”, яку художник представив публіці в 1769 році. Картина викликала бурхливу реакцію публіки, низько оцінила це твір.

Сюжетом картини є взаємини батька і сина. Каракалла прагнув прискорити смерть свого тяжкохворого батька, щоб швидше стати імператором і будував плани замаху на його життя. Батько засуджує сина за зраду. Септимій Север сидить на імператорській ложі, задрапированном сірими шовковими тканинами, і докоряє жестом вказує на свого сина, що стояв неподалік. Суворе вираз обличчя імператора говорить про серйозність його звинувачень. На столику поруч з ложем лежить меч, до якого вже тягнеться рука батька.

Тіло імператора оголено і видно його вже не молоде статура. Його голова повністю покрита сивиною. Каракалла, потупивши погляд, варто, відвернувшись від батька. Він одягнений у збрую, з накинутим на плечі військовим плащем палудаментумом.

Біля узголів’я імператорської ложі шепочуться піддані Септимія Півночі, обговорюючи те, що відбувається. Картина “Септимій Північ і Каракалла” передає напруженість і трагічність цього історичного моменту. Батько ніколи не зможе пробачити сина за його злодіяння. Незважаючи на критику сучасників Греза по відношенню до даного твору, воно залишається значущою роботою художника, написаної реалістично в традиціях академічної живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)