Велика “переспективная гравюра” з зображенням всіх зірок театру – Окумура Масанобу

Велика переспективная гравюра з зображенням всіх зірок театру   Окумура Масанобу

Однією з основних тем останньої були пейзажі, в яких художники-голландоведи з більшим чи меншим успіхом використовували нові для них прийоми побудови зображення: перспективу і світлотіньовий моделировку форми.

Привабливість живопису західного штибу була чималою: багато майстрів укійо-е віддали данину захопленню європейським мистецтвом, в їх числі і молодий Хокусай, що навчався в майстерні Сіба Кокана, і Утагава Тоехару – засновник школи Утагава. Тоехару ще більш відомий як педагог, що виховав плеяду обдарованих учнів, очолювану Утагава Тоехиро.

У перспективних гравюрах Масанобу і його сучасників – Нісімура Сигэнага, Фуруя-ма Моромаса, Торії Кійомасу II і інших – зображення природи як такий відсутній. Найчастіше зустрічаються у них інтер’єри театрів або чайних будинків, рідше – вуличні сцени, але і вони трактовані так, що більш схожі на інтер’єри.

Всі укиэ відрізняє використання гіпертрофованої перспективи, причому дальній план Опрацьований настільки ж ретельно і детально, як і близький. Такі гравюри можна було довго роздивлятися, їх цікавість і інформативність були дуже великі, що і зумовило величезну популярність укиэ в першій половині – середині XVIII століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Велика “переспективная гравюра” з зображенням всіх зірок театру – Окумура Масанобу.