Битви святого Георгія з драконом – Паоло Уччелло

Битви святого Георгія з драконом   Паоло Уччелло

Легенда про битви святого Георгія з драконом – один з найпопулярніших сюжетів в історії світового живопису. Багато художники прославляли подвиги святого, але жодна з їх робіт не може зрівнятися з чудовою картиною Уччелло. Всі елементи цієї складної композиції – благородний лицар, прекрасна принцеса, огидне чудовисько, дикий пейзаж, неспокійний небо – як не можна більш гармонійно співвідносяться один з одним.

На жаль, ми не знаємо ні історії створення “Битви святого Георгія з драконом”, ні навіть того, де вона перебувала до 1898 року. Однак по ряду ознак мистецтвознавці встановили, що її слід віднести до пізніх робіт Паоло Уччелло. Цей висновок варто, принаймні, на трьох “китах”.

По-перше, художник не раз звертався до сюжету про святого Георгія та дракона – існує ще одна картина, і в її композиції використані практично всі ті ж елементи, що і в розглянутій “Битві”. Але написана вона з меншою майстерністю, що дозволяє говорити про те, що майстер створив її раніше, ніж ту картину, яку ми зараз бачимо перед собою.

По-друге, встановлено, що персонажі пізньої “Битви” одягнені в костюми, що ввійшли в моду не раніше 1450-х років. По-третє, вона написана не на дошці, а на полотні, не використовувався широко італійськими живописцями аж до другої половини XV століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)