Історія святого Зиновія – Сандро Боттічеллі

Історія святого Зиновія   Сандро Боттічеллі

На рубежі XV і XVI століть Ботічеллі створив цикл картин, призначених для прикраси церковних скринь, на тему життя Святого Зиновія, який у молодості навернувся до християнства і славився винятковими здібностями воскресіння померлих.

Створена в більш пізній період творчості пределла “Історія святого Зиновія” оповідає про чотирьох безпосередньо наступних друг за іншому сценах легенди. На лівій частині картини лежить потрапив під колеса воза хлопчик. Мати приносить мертвої дитини до святого, який зцілює його і повертає батькам. Праворуч ми бачимо святого на смертному одрі.

Цей єпископ жив у IV столітті, однак розповідь перенесений художником в сучасне йому оточення. Типажі і архітектурні куліси, серед яких відбуваються події, нагадують глядачеві про Флоренції XV століття. Наприклад, у композиції “Чудеса Святого Зиновія” впізнається флорентійська площа Сан-П’єр Маджоре. Зображення виявляють схожість з живописом межі роботи флорентійського художника-монаха першої половини XV століття Фра Анджеліко ясними геометричними обсягами архітектури, опуклими, але разом з тим позбавленими вагомості фігурами, пофарбованими в чисті тони звучні.

Вулиці на картинах Боттічеллі лякаюче порожні, пейзажі на задніх планах здаються майже позбавленими життя, а ритм ліній з спокійного і незграбного легко переходить в полихающие завихрення драпіровок і екстатичні жести. Сувора простота живописної мови майстра і відчуття катастрофічності, висловлена в ряді сцен цього циклу, викликає асоціації з простонародної силою викладу і полум’яним духом проповідей Джироламо Савонароли.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Історія святого Зиновія – Сандро Боттічеллі.