Цар Соломон і цариця Шеви – Конрад Віц

Цар Соломон і цариця Шеви   Конрад Віц

Видатний швейцарський живописець Конрад Віц жив у той час, коли готичне мистецтво з його естетичними принципами вже відступала, а йому на зміну приходило мистецтво Відродження. Про ранньому періоді творчості Віца майже нічого не відомо. Перші відомості про його діяльність відносяться до 1431.

У той рік він приїхав до Базеля, де прожив до кінця своїх днів. До цього часу Віц був вже відомим майстром. У Базелі він володів великою майстерні і писав численні вівтарні композиції для церков Базеля і Женеви. Найвідоміше твір художника – “Чудесний улов” , в якому художник одним з перших в європейському мистецтві зобразив реальний пейзаж, а саме Женеви і Женевське озеро, на тлі якої розгорталися Євангельські події.

В іншому творі з традиційним сюжетом “Цар Соломон і цариця Шеви” Віц також використав деякі нововведення, пов’язані з художніми прийомами досягнення ефекту освітленості простору за допомогою використання золотого фону і спеціально підібраної колірної гами. Інші відомі твори: Вівтар “Зерцало викуплення людства”. Ок. 1435. Художній музей, Базель; стулки вівтаря зі сценами з життя Богоматері. Ок. 1440. Музеї Нюрнберга, Страсбурга, Базеля.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Цар Соломон і цариця Шеви – Конрад Віц.