Діана і Актеон – Бартоломеус Шпрангер

Діана і Актеон   Бартоломеус Шпрангер

Картина фламандського художника Бартоломеуса Шпрангера “Діана і Актеон”. Розмір картини 72 х 54 см, полотно, олія. Картина написана за мотивами відомого міфу про нещасний мисливця Актеона. Юнака, який побачив купалася прекрасну і оголену богиню, Діана в гніві перетворила в оленя, якого пошматували власні пси.

Діана, у міфології – древнеиталийская богиня світла і місяця, шанована різними італійськими народами. Як і інші італійські боги, Діана ототожнювалася з грецькою божеством – Артемідою, культ якої рано знайшов доступ до Риму. Атрибутами Діани, як і у всіх богів світла, були лук і стріли, а як у богині ночі – факел. Як уособлення безплідною місяця, Діану вважали незайманою.

Супутниця німф, суворо карає всяке образу скромності, покровителька мисливців, Діана разом з тим і покровителька дичини. У союзі з Аполлоном вона є карательницей гордості і зарозумілості людей, які виходили з меж, зазначених божеством. Як і Аполлон, Діана вбиває стрілами людей, особливо жінок і дітей, і посилає хвороби на людей і тварин. Зображувалася Діана або в довгому жіночому вбранні, або з піднесеним, для зручності полювання, хітоном. Зазвичай у неї за плечима-сагайдак, а в руках лук або факел.

Нерідко біля Діани варто лань або собака. На деяких зображеннях богиня сидить на лані, на інших вона разом із Аполлоном їде на колісниці, запряженій ланями. Славнозвісними святилищами Діани були: священна гай біля озера Немі, де поруч з нею поклонялися демону Вербию, і храм, заснований Сервием Туллием на Авентінському пагорбі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Діана і Актеон – Бартоломеус Шпрангер.