Мадонна з немовлям біля каміна – Робер Кампен

Мадонна з немовлям біля каміна   Робер Кампен

Мистецтво Робера Кампена стоїть у витоків нідерландської живопису XV століття. Його кисті дослідники приписують групу творів, які раніше вважалися роботами анонімного художника, відомого під ім’ям Флемальский майстер. Майже всі роботи Робера Кампена представляють невеликі вівтарі. Незважаючи на те, що, як і в середньовіччі, його теми творів релігійні, художник вирішує їх по-новому.

У маленькому шедеврі “Мадонна з немовлям у каміна” Марія зображена в затишному інтер’єрі: з природністю простий жінки вона розташувалася біля каміна, її оточують звичайні побутові предмети. Однак глядач з першого погляду бачить в цій картині щось більше, що виходить за межі буденності: життя простору, зображеного художником, здається зупинилася, непідвладною звичного плину часу, речі при всій їх конкретності сприймаються належать не прозаїчної дійсності, а якогось іншого, ідеального світу.

Кожен зображений предмет, стаючи символом, немов випромінює з себе нетлінну красу: так, умивальник та рушник символізують чистоту Марії, відкрите вікно і світло, що ллється з нього – присутність духовного початку, камін – злі сили, від яких захищає Марія немовляти.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з немовлям біля каміна – Робер Кампен.