Мучеництва святого Сімфоріона – Жан Огюст Домінік Енгр

Мучеництва святого Сімфоріона   Жан Огюст Домінік Енгр

Енгр, ставши маститим художником, при створенні своїх картин вдавався до допомоги учнів. Це була звичайна практика – колись юний Енгр точно так само виконував дрібні завдання Давида. Ходили чутки, що студенти старіючого Енгра роблять за нього левову частину роботи. Ці чутки не мали під собою підстав і диктувалися, Як правило, заздрістю. Розвіяти їх не складає труднощів, тому що нині добре відомо, хто і в чому ставав соратником метра.

Наприклад, на картині “Антіох і Стратонік”, 1840 ліра і меблі написані Раймоном Бальзе. Іноді Енгр просив кого-небудь із своїх улюбленців підготувати етюди та начерки до майбутньої картини. Одну з голів на задньому плані “Мучеництва святого Сімфоріона” Енгр писав з етюду, виконаного Іполитом Фландрином.

Не обійшовся без допомоги Енгр і при створенні останніх портретів. Але це допомога обмежувалася лише другорядними деталями. Так, Арман Камбон часто займався тканиною і світловими відблисками, присутніми на цих портретах Індивідуальності энгровской манери все це не заважало. Тим більше, що працювали учні щоразу під суворим і невсипущим контролем майстра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мучеництва святого Сімфоріона – Жан Огюст Домінік Енгр.