Мучеництво св. Агати – Джованні Баттіста Тьєполо

Мучеництво св. Агати   Джованні Баттіста Тьєполо

Тьєполо – один з блискучих представників венеціанської школи XVIII ст., найбільший художник пізнього бароко. Він мав воістину віртуозною здатністю рисувальника. Твори художника відрізняють несподівані ракурси і просторові побудови з вільним використанням прийомів повітряної та лінійної перспективи, тонких світло-повітряних ефектів. Художник навчався у Р. Ладзаріні, вивчав живопис Тиціана, Тінторетто, Веронезе.

Він працював в основному у Венеції і Північної Італії. У 1750-1753 Тьєполо розписував апартаменти архієпископа в його резиденції в Вюрцбурзі, в 1762 – 1770 виконав стали апофеозом його творчості розпису в королівському палаці в Мадриді. У 1756-1758 Тьєполо був президентом Венеціанської Академії мистецтв. Майстер працював в основному як монументаліст-декоратор і прикрасив розписами безліч палаців і храмів.

Художник писав також для палаців і храмів картини, вівтарні композиції. “Мучеництво св. Агати” – одне з характерних творів Тьєполо. В ньому легко читаються ракурси і пози фігур, світлом виділено головне в зображенні, твір в цілому дуже динамічно. Навколо святої – жах і смуток, але її погляд спрямований до іншого – до “небесного” – і далекий від земного страждання. Інші відомі твори: “Смерть Ді-дони”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Меценат являє Серпня вільні мистецтва”. Ок. 1745. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мучеництво св. Агати – Джованні Баттіста Тьєполо.