Стілець Вінсента з його трубкою – Вінсент Ван Гог

Стілець Вінсента з його трубкою   Вінсент Ван Гог

На початку грудня 1888 року Ван Гог почав пару висячих картин зі стільцями Гогена і своїм власним. Ці зображення є не просто натюрмортами, а швидше иконографиями, нагадуючи про алегоричному використанні мотивів в голландському натюрморті сімнадцятого століття.

Полум’я свічки, наприклад, є для нього звичайною, і символізує світло і життя. Ці картини також являють собою непрямі портрети. На стільці Гогена Ван Гог помістив дві книги, які можна розпізнати за кольором їх обкладинки як сучасні французькі романи. На своє крісло він поставив слухавку і кисет, а на задньому плані присутні пророслі цибулини. Стілець Гогена є нічної сценою, а його власний денний.

У цій парі картин присутній ще й інший підтекст. У 1883 році Ван Гог розповів своєму братові історію, яку він прочитав про англійського письменника Чарльза Диккенсе і ілюстратора Люку Филдесе. Коли Діккенс помер, Філдес зробив малюнок, який надрукували в The Graphic, ілюстрованому виданні, чиї гравюри збирав Ван Гог.

Малюнок показував кабінет Діккенса і тепер вже порожній стілець. Ван Гог пояснив братові, що це зображення означало для нього. Він бачив його як символ втрати великих піонерів літератури та графічної ілюстрації через смерть. Крім того, ці люди – особливо художники, які створили образи, що супроводжують і ілюстрував сучасну літературу – працювали, як вірив Ван Гог, в єдиному дусі.

Їх художнє співтовариство і спільні зусилля, надали Ван Гогу модель для його власної мрії про нове об’єднання художників, на основі “Майстерні півдня”, яка була заснована після прибуття Гогена в Арлі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Стілець Вінсента з його трубкою – Вінсент Ван Гог.