Натюрморт: п’ятнадцять соняшників у вазі – Вінсент Ван Гог

Натюрморт: пятнадцять соняшників у вазі   Вінсент Ван Гог

В очікуванні приїзду Поля Гогена Ван Гог зайнявся оздобленням жовтого дому. Кімнату, в якій повинен був проживати його друг, художник вирішив прикрасити серією картин, у тому числі і натюрмортів з соняшниками. Він планував розвісити натюрморти на стінах кімнати, окресливши їх в тонкі помаранчеві дерев’яні рамки. Практично всі “Соняшники” цій серії були виконані в жовтих тонах, що відповідало загальній ідеї оформлення будинку.

Ця картина стала однією з найбільш знаменитих натюрмортів художника. Ван Гог був вимушений малювати дуже швидко, тому що соняшники у вазі швидко увядали. Але навіть втрачають вигляд квіти виявилися гідні творчого втілення. Колірна гама картини символізує сонце і любов до життя.

Картина складена всіма відтінками жовтого, від самого світлого до майже коричневого. Контраст до жовтій гаммі становлять кілька яскраво-синіх ліній і така ж синя підпис художника на глечику. Ці контрастні вкраплення оживляють колірний лад картини. В цілому натюрморт виконаний в площинному форматі, обсяг квітів і глечика позначений дуже незначно.

Гоген дуже оцінив серію “Соняшників”, прикрасив його кімнату. Він навіть висловив припущення, що ці квіти з часом стануть свого роду “візитною карткою” Ван Гога. Як ми бачимо, ці слова виявилися пророчими.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Натюрморт: п’ятнадцять соняшників у вазі – Вінсент Ван Гог.