Натюрморт з капустою і дерев’яними черевиками – Вінсент Ван Гог

Натюрморт з капустою і деревяними черевиками   Вінсент Ван Гог

У 1881 році Ван Гог починає брати уроки у одного з кращих Гаазьких художників Антона Муаве. У той час методика навчання живопису будувалася на тому, що спочатку початківець художник писав тільки копії робіт майстрів.

Але Муаве відійшов від цього правила, відразу дозволивши Вінсенту писати натюрморти маслом. Молодий художник був у захваті, адже до цього він робив тільки малюнки. У жовтні того ж року вчитель навіть подарував йому набір з олійними фарбами, палітрою, кистями і всім необхідним для живопису.

Однією з перших постановок стала композиція з парою черевиків, червоної і білої капустою і картоплею. Метою написання цього натюрморту було навчитися техніці накладення фарби, а також передавати унікальну фактуру кожного предмета.

Ван Гог чудово впорався із завданням, ретельно виписаний м’які листя капусти з прожилками, показавши матеріальність дерев’яної поверхні столу і черевиків. Капусту він зробив смисловим центром композиції, виділивши її плямою цілісного світу практично на чорному тлі. Всі інші предмети залишилися в півтіні, не втративши при цьому своєї значущості в загальній композиції натюрморту. Все це робить одну з найбільш ранніх робіт художника дуже гармонійною і цілісною.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Натюрморт з капустою і дерев’яними черевиками – Вінсент Ван Гог.