Селянка в’яже снопи (за Міллем) – Вінсент Ван Гог

Селянка вяже снопи (за Міллем)   Вінсент Ван Гог

Перебуваючи в лікарні, Ван Гог створив деяку кількість робіт за мотивами картин інших художників. Джерелом для цього служили гравюри Оноре Дом’є, Рембрандта ван Рейна і, в першу чергу, Жана Франсуа Мілле. Творчість Мілле завжди надихало Ван Гога, і на ранніх етапах творчості служило зразком для наслідування.

Простота і зрозумілість селянського життя представлялися художнику якимсь ідеальним світом, до якого варто прагнути, але, в той же час, непосильна праця і бідність викликали в його душі протест, змушує зображати селян з усією правдивістю, без тіні ідеалізації.

Ця робота написана за мотивами серії картин Мілле “Польові роботи”. Картини з подібними сюжетами Ван Гог писав і раніше, голландський період своєї творчості. Але якщо ранні роботи були виконані у досить темній колірній гамі, то тепер Ван Гог прагне зробити колір яскравим і чистим, використовуючи для цього контрастні поєднання. Ніжний блакитний колір неба відображається на золотому полі, що йде далеко за горизонт. Таке ж яскраве синє плаття носить жінка, схилилася над колоссям.

Ван Гог писав братові, що ця робота дається йому дуже легко. Вона була для художника якимсь просвітом під час лікування в лікарні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Селянка в’яже снопи (за Міллем) – Вінсент Ван Гог.