Гордіна де Гроот, портрет – Вінсент Ван Гог

Гордіна де Гроот, портрет   Вінсент Ван Гог

У Нюэне Ван Гог приділяв велику увагу портретного живопису. На його думку, малювання голів було необхідно для оволодіння художнім ремеслом. Крім того, він планував вступити в академію мистецтв, де зображення людських фігур було основним видом діяльності.

Селянський побут і життя простих людей була для Ван Гога нескінченним джерелом натхнення. Малюючи портрети селян, він намагався передати ті особливості кожного з них, які відрізняють його від інших і роблять просте обличчя характерним і цікавим. Особливо йому подобалося зображувати тип селян з низькими лобами, товстими губами і грубуватими рисами обличчя. Саме такі особи можна побачити на більшості робіт Мілле, які дуже цінував Ван Гог.

На цьому портреті зображена селянка Гордіна де Гроот. Її можна побачити і на полотні “Їдці картоплі”, моделями для якої послужили члени сім’ї Гордини. Ван Гог зобразив її в білій хустці, виделяющемся на темному тлі. Особа селянки написано у сміливій широкій манері, без зайвої деталізації. Ван Гог дуже чітко і ясно показав її характер, загостривши увагу на прямому сміливому погляді, трохи зрушених вольових бровах.

Риси обличчя жінки грубуваті і одночасно дуже лагідні і прості. Колірна гама картини також відрізняється теплотою і м’якістю, це виразилося позитивне ставлення Ван Гога до зображуваного людини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Гордіна де Гроот, портрет – Вінсент Ван Гог.