Портрет Каміля Рулена – Вінсент Ван Гог

Портрет Каміля Рулена   Вінсент Ван Гог

У малюванні портретів і фігур Ван Гог бачив досить вірний спосіб поліпшення якості своєї роботи. Цей жанр спочатку давався йому нелегко, але, прагнучи до портретної точності, до тонкої передачі характеру, Ван Гог усе більш удосконалювався у своїй майстерності.

Під час перебування в Арлі він здружився з подружжям Рулен. Вони жили недалеко від жовтого будинку, і художник був у них частим гостем. В 1888 році він вирішив намалювати портрети всіх членів сім’ї Рулен: Жозефа, його дружину і трьох дітей. Всі вони відрізнялися дуже характерними рисами особи, і Ван Гога було цікаво в кожному портреті передавати індивідуальність. Всього було написано понад двадцять робіт, в тому числі цей портрет, на якому намальований одинадцятирічний Каміль.

Ван Гог зобразив його жовтому тлі. Жовтий колір був для митця символом життя і сонця. Особа Каміля з м’якими дитячими рисами також написано відтінками жовтого. Лише блакитні очі хлопчика виділяються на цьому тлі. Композиція і колірна гамма портрета побудовані так, що погляд глядача, який дивиться на картину, постійно повертається до цим чистим блакитним очам, збентежено дивиться вниз. Ще один яскравий колірний акцент створюється масивним беретом на голові хлопчика.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)