Квітковий горщик з цибулею – Вінсент Ван Гог

Квітковий горщик з цибулею   Вінсент Ван Гог

У Парижі Ван Гог сконцентрував свою увагу на створенні більш світлою і чистою палітри. Тео Ван Гог в листах матері писав, що Вінсент невпинно малює квіти. Яскраві насичені відтінки рослин дозволяли йому зробити колірний лад картин набагато більш чистим.

Але, крім квітів, темою для натюрмортів служили й інші предмети побуту, часом самі звичайні. Такі начерки мали характер навчальних робіт, в яких основна увага зосереджена на способі виконання картини. Ця робота, написана в 1887 році, свідчить про те, що художникові вдалося досягти значних успіхів у просуванні до поставленої мети.

Цибулю в горщику написаний дуже ретельно і акуратно, з допомогою тонкої кисті. Насичений зелений колір набуває на світлі холоднуватий відтінок. Соковита зелень контрастує з рожевим, оранжевим кольором малюнка шпалер. Ці шпалери можна побачити ще в декількох картинах Ван Гога, наприклад у “Натюрморті з графином і лимонами на тарілці”.

Мазками блакитної фарби Ван Гог показав відображення денного світла на стіні. Ті ж блакитні відтінки грають і на поверхні столу, поєднуючись з червоними, помаранчевими та жовтими рефлексами навколишніх предметів. Така гра контрастних мазків робить невизначений колір стільниці надзвичайно барвистим і цікавим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Квітковий горщик з цибулею – Вінсент Ван Гог.