Берег з човнами в Овер на річці Уазі – Вінсент Ван Гог

Берег з човнами в Овер на річці Уазі   Вінсент Ван Гог

Картина “Берег з човнами в Овер на річці Уазі” написана після переїзду Вінсента Ван Гога в Овер-сюр-Уаз в провінції Іль-де-Франс недалеко від Парижа. Художник в цій картині емоційно глибоко передає стан природи. Як свіжо переданий цей ліричний пейзаж з його м’яким сонячним світлом і прозорим повітрям Іль-де-Франса.

Художник зобразив берег річки з кількома човниками, на яких будь-який бажаючий може здійснити романтичну прогулянку по воді. Ось чоловік і жінка вже сідають у човен, в іншому човні чекає інша жінка, чекаючи свого супутника.

Ван Гог передає навіть моду того часу: жінки в білому довгому приталеній сукні і в жовтих капелюшках, а чоловік, одягнений у синій костюм з чорним капелюхом. З берега нависають над водою пишні дерева, написані характерним для художника мерехтливим мазком. Так переданий легкий вітерець цього прекрасного ранку. Здається, що дерева гойдаються на вітрі і ось вже можна почути шум шелестких листя. Гладь річки покритий брижами, яка зображена довгими горизонтальними мазками синьо-зелених відтінків.

Різнокольорові човники – це яскравий центр композиції в оточенні гармонійного пейзажу. Синій колір неба перегукується з кольором зелені і води, в той час як вода є відображенням всіх оточуючих кольорів. Картина наповнена вібрацією кольору і світла, передає романтичний настрій художника в момент створення цього полотна. Картина приємна для споглядання і викликає стан душевного спокою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Берег з човнами в Овер на річці Уазі – Вінсент Ван Гог.