Сад Поета (Сад поетів) – Вінсент Ван Гог

Сад Поета (Сад поетів)   Вінсент Ван Гог

У лютому 1888 року Ван Гог відправився в Арль. Він мріяв створити спільноту вільних художників, спільно займаються живописом. У листах до брата Тео, Бернару і Гогена Ван Гог закликав друзів приєднатися до нього. Через деякий час Поль Гоген, проникнувшийся цією ідеєю, вирішив приїхати в Арль. В очікуванні його приїзду Ван Гог створив ряд полотен, які повинні були прикрасити кімнату одного.

Одним з цих полотен стала картина “Сад поетів”. На ній художник зобразив міський парк, який було видно з вікна кімнати Гогена. Атмосфера парку добре відображала настрій художника, який сподівався на життя, повну гармонії і спокою. Ван Гог вважав сад місцем, де людина може відпочити від суєти, насолоджуючись тишею, приводячи в порядок свої думки і почуття, займаючись творчістю.

Художник зобразив міський парк на заході сонця. Жовте небо забарвлює дерева і трави в теплі тони, створюючи атмосферу тиші і спокою. Напівпрозорі крони на дальньому плані відіграють червоними і бузковими відтінками. Вечір робить тіні глибокими, а кольори стають м’якими, поступово занурюючись у темряву. Ван Гогу чудово вдалося передати атмосферу вечірнього умиротворення, яка завжди відчувається в сутінках наодинці з природою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)