Колискова (Августина Рулен) IV – Вінсент Ван Гог

Колискова (Августина Рулен) IV   Вінсент Ван Гог

На цій картин Ван Гог зобразив Августину Рулен, дружину листоноші Жозефа Рулена, який став кращим другом Ван Гога під час перебування художника в Арлі. Крім зображення самого листоноші і його дружини, Ван Гог створив портрети всіх його дітей.

Відомо кілька варіантів цього портрета, що відрізняються один від одного зовсім незначно. Судячи з назви картини, художник пише жінку в момент, коли вона кладе свого молодшого сина спати. Колискова вже проспівана, малюк заснув, і мати сидить над його ліжечком. Її поза зі складеними руками повна спокою й умиротворення, опущені очі замислені. Яка вразила автора сцена сповнена тиші, своїм спокоєм жінка ніби оберігає сон маляти.

Як і багато портрети членів сім’ї Рулен, цей написаний на квітчастій веселому тлі. Великі білі квіти є найбільш яскравими і помітними плямами на картині, яка будується на поєднанні контрастних, але темних і тьмяних тонів червоного і зеленого відтінків. Художник використовує заливку широких площин суцільним кольором і міцні темні контури. В обличчі жінки переважає жовтий колір. Як відомо, його Ван Гог завжди використовував у портретах близьких йому людей. Жовтий був для нього символом теплоти і радості життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Колискова (Августина Рулен) IV – Вінсент Ван Гог.