Нові господарі – Микола Богданов-Бєльський

Нові господарі   Микола Богданов Бєльський

Н. П. Богданов-Бєльський обрав цікаву тему, яку розкрив глядачеві на своєму полотні “Нові Господарі”. Тут зображена сім’я, яка сидить і п’є чай за столом. Звичайна картина, тільки от є про що замислитися, якщо придивитися до неї краще. Так чому ж картина здається такою особливою? Яке у мене ставлення до що відбувається тут подій?

Сама сім’я не викликає жодних питань. Про них можна сказати, що вони селяни. Ось і самовар на столі, і прості стакани майже перед кожним з них, і звичайні бублики служать частуванням до чаю. Але все ж відчувається, що не рядові ці люди, які по-селянськи попивають ароматний напій з блюдечок. Засів переляк, який оселився в їх очах, звертає увагу глядача, який помічає невідповідності. Чому їм так незручно? Не складається картинка в єдине ціле.

Ці прості люди сидять на дорогих стільцях, виготовлених на замовлення з якісних матеріалів. Та й деякі предмети з сервісу, що стоять тут же на столі, а це порцелянові чашки, так чайничок, кажуть, що не в цьому будинку вони народилися і виросли. Все їм тут ще чуже і незвичне. Та й сам будинок як-то мало схожий на селянську хату. Колони, високі стелі, деякі предмети з убрання в будинку, показують, що вони тут поки ще гості. Можливо, вони придбали цей маєток у розорився колишнього господаря, але ще не відчувають себе затишно в ньому.

Художник явно підкреслює всі деталі, які відокремлюють від мешканців того будинку, в якому вони зараз розташувалися. Білі стіни його поки для них холодні. Пройде час і вони все перероблять на свій лад. Глава сім’ї, з притаманною йому господарською жилкою, може бути затіє тут грандіозний ремонт, якому будуть раді всі. І тоді вони почнуть звикати до житла, а будинок “пропише” їх як своїх господарів. Тоді картина буде звучати гармонійно.

Живописець використовує спеціально холодні тони, щоб показати прохолоду і відсутність комфорту. Та й на обличчях він показує якесь збентеження. Завдяки цьому картина виглядає правдоподібно. Хочеться навіть придумати продовження тієї історії, сюжет якої автор починає розповідати своїм твором.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Нові господарі – Микола Богданов-Бєльський.