Заморські гості – Микола Реріх

Заморські гості   Микола Реріх

Рідна історія захоплює Миколи Реріха з перших же днів навчання у Академії мистецтв і Петербурзькому університеті, куди він одночасно вступив у 1893 році. Тому багато його академічні роботи присвячені історичним подіям.

Миколи Костянтиновича дуже цікавив найважливіший переломний момент в історії Вітчизни – освіта Давньоруської держави, і він задуммал серію картин “Початок Русі. Слов’яни”.

Восени 1900 року Микола Костянтинович поїхав вчитися в Париж і в 1901 році створив картину “Заморські гості”. Як відомо з літописів, для встановлення миру і спокою сваряться племена запросили варязьких князів. “Пошукаємо собі князя, який би володів нами і судив по праву. І пішли за море до варягів, до русі…” – сказано в “Повісті тимчасових років”. Після звернення до варягів, у слов’янські землі “прибув Рюрик з братами Синеусом і Трувором”

У правому верхньому кутку картини, за високої сопкою – могилою Віщого Олега – Реріх написав загадкове поселення на пагорбі – фортеця. Археолог Е. А. Рябінін виявив на цьому місці, відомому під назвою Любши, найдавнішу на території Східної Європи слов’янську кам’яно-земляну фортецю, датируемую серединою VIII століття. Під кам’яною Любшанской фортецею виявилася дерев’яна останньої третини сьомого сторіччя. На тлі Любши Реріх і зобразив своїх “Заморських гостей””.

Картина “Заморські гості” відрізняється від попередніх полотен багатою колірною палітрою. Нові пошуки образності особливо проявилися в цій картині, представивши надзвичайний колористичний дар художника. Мальовнича поема в тріумфуючих фарбах воскрешає епоху відкриттів невідомих країн.

По синьому морю серед зелених островів пливуть казкові човна вікінгів. Стрімкий вітер наповнює багатобарвні вітрила, з криком мчать назустріч білі чайки. Працюючи над картиною, Реріх своєрідно використовує прийоми народної творчості, домагається великої декоративності, звучності фарб, створює життєрадісний, святкове твір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)