Оплакування Христа – Бергоньоне (Амброджо да Фоссано )

Оплакування Христа   Бергоньоне (Амброджо да Фоссано )

По композиції ця картина нагадує присвячену цій же темі роботу Вінченцо Фоппи – вчителі Боргоньоне, яка була створена близько 1490 року. Від свого вчителя Боргоньоне перейняв чотири фігури переднього плану і фігуру Христа, правда, досить сильно змінивши їх.

Ця композиція була поширена в ломбардській живопису, для зображення цієї теми найчастіше використовувався саме цей варіант композиції. Фоппа визначив не тільки типи композицій, але і стилістику ломбардській живопису епохи кватроченто. Її впливу не уникло і вельми талановитий Боргоньоне. Крім Мілана, Боргоньоне багато працював в Павії. У монастирі картезіанського ордена і зараз зберігаються його численні твори.

У 1481 році Боргоньоне був уже самостійним майстром. Судячи по своєрідності типу осіб, можна сказати, що будапештська картина була написана під час перебування в Мілані Леонардо да Вінчі. Головні образи теми оплакування Христа визначені традицією і місцевим стилем, але серед другорядних фігур можна бачити багато осіб, зазначених великим портретним реалізмом. Це явище часто зустрічається у французькому і, головним чином, фламандському мистецтві того часу, яке тоді мало вже дуже сильний вплив в Ломбардії, Лігурії і П’ємонті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Оплакування Христа – Бергоньоне (Амброджо да Фоссано ).