Явлення Христа Марії Магдалині після Воскресіння – Олександр Іванов

Явлення Христа Марії Магдалині після Воскресіння   Олександр Іванов

Знаменитий художник міфологічних і біблійних сюжетів Іванов Олександр Андрійович перед створенням своєї грандіозної незакінченої картини “Явлення Христа народу”, спробував свої сили в написанню полотна “Явлення Христа Марії Магдалині після Воскресіння”. І хоча ця картини була лише так званої репетицією, вона все ж заслуговує належної уваги. Саме завдяки їй автор отримав звання академіка, а картина отримала величезний успіх відправившись в Петербург.

Картина “Явлення Христа Марії Магдалині після Воскресіння” відрізняється простотою і своєю витонченістю. На картині зображенні всього дві фігури: Ісус Христос і Марія Магдалена. У сюжеті лежить євангельський епізод явлення Христа Марії. Вона перша побачила його воскреслого. На картині зображено момент, коли Марія поспішає наблизитися до Христа, а він спокійним жестом зупиняє її.

У жесті можна прочитати строгість наповнену любов’ю. Автор хоче передати й емоційну картину. Обличчя Марії випромінює безліч почуттів одночасно. Це і горе, і захоплення, і хвилювання. А. Іванову вдалося передати всю складність і щирість переживань Марії. Одягнена вона в яскраво-червоне плаття. Христос без одягу, але він прикрився білим простирадлом. Покаявшаяся у своїх гріхах блудниця повірила в силу Ісуса Христа стала його послідовницею.

І хоча картина А. Іванова “Явлення Христа Марії Магдалині після Воскресіння” не головне його досягнення, саме вона поставила художника в один ряд з кращими живописцями країни. Дивлячись на цю картину, прокидається віра в чудеса, а пригадавши історію, розумієш, що навіть саму заблудлу душу можна врятувати.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Явлення Христа Марії Магдалині після Воскресіння – Олександр Іванов.