Пасажирка з 54-ї – Анрі де Тулуз-Лотрек

Пасажирка з 54 ї   Анрі де Тулуз Лотрек

Своєрідна романтична історія оточує створення картини “Пасажирка з 54-ї”. Лотрек, в компанії свого приятеля Гибера, бажаючи відвідати південно-захід Франції, вирішив скористатися для подорожі пароплавом, з тим, щоб висадитися в порту Бордо. Пароплав, який належав компанії Уормс, прямував до порту Дакар. В Гаврі, де компаньйони зійшли на борт судна, Лотрек захопив з собою значний запас провізії, природно, спиртного було припасено теж пристойно. Всю дорогу невгамовний веселун пригощав команду судна стравами, над приготуванням яких він працював із завидною старанністю.

Час у дорозі, присмаченому великою кількістю алкоголю і поїданням делікатесів, пролетів непомітно, і лише після прибуття в Бордо, Лотрек зауважив, що серед невеликої кількості пасажирів, присутня жінка, наділена природною грацією і привабливою зовнішністю. Нею виявилася дружина чиновника, який обіймав посаду в одній з колоніальних країн. Вона йшла до чоловіка в Сенегал, і не звертала уваги на подорожніх. Незнайомка займала каюту під 54-м номером. Плани Лотрека миттєво змінилися, в Бордо вони не зійшли, а Гиберу насилу вдалося відговорити товариша зійти в Лісабоні, хоча химерний митець поривався плисти з незнайомкою хоч на край світу. Прямо на палубі, ліричний порив захопленого живописця був втілений на папері.

Створення даної літографії датується 1896 роком, подорож відбувалося в літні місяці, але жінка з 54-ї каюти вже зображувалася Лотрек на плакаті, виставленими в Брюсселі “Вільної естетики” у лютому цього року, тому офіційна дата її створення може відрізнятися від реального.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Пасажирка з 54-ї – Анрі де Тулуз-Лотрек.