Підношення Церері, богині врожаю – Якоб Йорданс

Підношення Церері, богині врожаю   Якоб Йорданс

Картина фламандського художника Якоба Йорданса “Підношення Церері, богині врожаю”. Розмір картини 165 x 112 см, полотно, олія. Твір раннього періоду творчості художника. Церера, міфології – римська богиня; належить до числа найдавніших італійських богів.

Головне призначення Церери – охорона посіву під всі моменти його розвитку, аж до збору врожаю. Свята на честь богині Церери падали на особливо важливі в сільському господарстві дні. Такі, наприклад, дні нагоди посіву: це – рухливий, не прив’язаний до певної дати, свято залежно від часу посіву. На самому початку сівби давні римляни зазначали свято жертвопринесення Церері, де богиню закликали під дванадцятьма різними іменами, по різним моментам польових робіт.

В кінці квітня – травні святкувалася так звана Цералия, день закінчення посіву. На початку жнив також влаштовувалося жертвоприношення на честь богині, причому задарма Церери служили перші стислі колосся. У всіх церемоніях, присвячених богині Церері важливу роль відігравало принесення в жертву тільних тварин – корів і свиней.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Підношення Церері, богині врожаю – Якоб Йорданс.