Портрет А. Р. Рубінштейна – Ілля Рєпін

Портрет А. Р. Рубінштейна   Ілля Рєпін

Портрети знаменитих людей, які і в наш час є взірцем працьовитості і таланту, тих, хто залишив культурне спадщини на багато поколінь вперед, завжди будуть особливими. Адже основною їх характеристикою є те, що через образ на полотні передається і зовнішня схожість, і внутрішній талант персонажа. Саме тому картина В. Е. Рєпіна заслуговує самого щирого глядача, якому цікава історія і ті люди, які грали в ній одну з провідних ролей. Для мене ж робота живописця є додатковим стимулом познайомитися з професією диригента. Адже цей чоловік вклав у свою спеціальність особливе поняття творчого покликання.

Все в цій картині дихає жвавістю, енергією і любов’ю до життя. Помітно, що живописця зі своєю моделлю пов’язують тісні дружні відносини, стільки теплоти дарує полотно. Воно випромінює милування і передчуття чогось абсолютно прекрасного. Здається, що ось-ось пролунає музика, звучать інструменти і почнеться свято генія. Все це передасться і глядачам в концертному залі, і тим, хто дивиться на полотно.

Погляд диригента зосереджений, рука енергійно зметнулася вгору, немов крило птаха. Зараз музиканти за покликом їхнього ватажка, який стоїть перед ними, доторкнуться до інструментів, і поллється музика. Але перед цим тиша, вона наповнює зал, і теж звучить. Вона красномовно говорить про готовність глядача зануритися в магію. До цього готувалися все дуже ретельно. Були довгі репетиції, поки не вийшло кожному артистові довіритися диригентові. Він володіє прекрасним слухом, і знає, як керувати оркестром із сотні чоловік.

По суті, зображений бенефіс людини, яка на це заслуговує. Через полотно мені передається відчуття, що сьогодні він приготувався приймати поздоровлення і вірить у свій успіх. На ньому прекрасний костюм і дорога сорочка, кокетливо зав’язаний на шиї хустку. І поза, і зовнішній вигляд говорить про впевненість, як повести за собою талановитих музикантів, кожен з яких особистість зі своєю історією, так і в умінні приймати комплемент, які обов’язково чекають диригента. Сильна картина.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет А. Р. Рубінштейна – Ілля Рєпін.