Портрет Даніеле Барбаро – Паоло Веронезе

Портрет Даніеле Барбаро   Паоло Веронезе

Картина Паоло Веронезе “Портрет Даніеле Барбаро”. Розмір картини 140 x 107 см, полотно, олія. В кінці 1550-х років Веронезе створює і станкові картини, звертається до написання портретів. Серед монументальних робіт 1560-х однією з найбільш значних з’явилася розпис вілли в Мазер, замовленої братами А. і Д. Барбаро.

Вибудувана Палладіо біля підніжжя Азоланских пагорбів, вілла була оточена прекрасним парком, прикрашених скульптурою А. Вітторія. Веронезе прикрасив розписами купол і склепіння центрального залу – зали Олімпу і прилеглих до нього приміщень. Автором програми був Даніеле Барбаро, знавець стародавніх авторів, коментатор Вітрувія.

Веронезе зобразив у плафоні центрального залу Юпітера, Венери, Марса, Діану, Меркурія, а по кутах фігури Вогню, Землі, Води і Повітря, в люнетах – групи алегоричних фігур, які уособлюють пори року. На стінах кімнат з великою фантазією представлені жанрові сценки – господиня будинку зі служницею на балконі, служниця, зазирає у двері; з великою майстерністю написані пейзажі в архітектурних обрамленнях, мотиви яких запозичені з натури.

Колорит розписів пейзажів художник прагнув співвіднести з пленерними спостереженнями різних пір року. Весь ансамбль розписів створює радісний настрій, тонко гармонуючи з архітектурою Палладіо, пейзажним оточенням.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Даніеле Барбаро – Паоло Веронезе.