Портрет герцога Генріха Благочестивого і його дружини Катерини Мекленбургской – Лукас Кранах

Портрет герцога Генріха Благочестивого і його дружини Катерини Мекленбургской   Лукас Кранах

До офіційним і пишним портретів відносяться парадні весільні зображення саксонського герцога Генріха Благочестивого і його дружини Катерини Мекленбургской.

Портрети герцога Саксонського і його дружини написані в зростання в розкішних шатах і виступають на чорному тлі, поблискуючи яскравими фарбами. Величезний пес, що стоїть за герцогом, і болонка біля ніг герцогині символізують подружню вірність.

У цьому подвійному портреті кидається в очі строката декоративність їх розкішних костюмів. Поєднання золота, рожевого і зеленого в чоловічий одяг тодішнього модного крою з численними прорізами виробляє враження своєрідного орнаменту. Однак особа герцога виконано зовсім в іншій манері. Художник повен уваги до його індивідуальним рисам Генріха Благочестивого – широким щоки, міцно стисненим губ, рішучого погляду сірих очей. У ньому відчувається наполеглива вольовий характер людини епохи Відродження. Про це говорить і жест – рука ніби вихоплює меч з піхов.

У портреті Катерини Мекленбургской художник передав тончайше нюанси, гру світла і тіні. Пір’я на капелюсі у герцогині повітряні, вони застигли, але варто Катерині трохи ворухнутися, змінити позу і пір’я заколишутся. Дорогоцінні прикраси випуклі і об’ємні, тканина сукні важка і цю фактуру матеріалу ми відчуваємо, настільки вміло її передав живописець.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет герцога Генріха Благочестивого і його дружини Катерини Мекленбургской – Лукас Кранах.