Портрет К. А. і М. Я. Наришкіних – Карл Брюллов

Портрет К. А. і М. Я. Наришкіних   Карл Брюллов

Поряд з Олениними особливої уваги заслуговує портрет Наришкіних. Різні по композиційному рішенню і колористичної гамі, вони близькі за спільністю завдань, які ставив перед собою Брюллов. Для зображення мандрівників Наришкіних, Брюллов використовував важку форму кінного портрета, виявивши в ньому свій дар анімаліста.

Ритмічні і чіткі обриси коней, як завжди у Брюллова, благородної породи. Їх темні силуети красиво виділяються на тлі високого ясного неба. Уникаючи набридливих повторів, висунувши на перший план Наришкіну і тим відтіснивши її фігуру чоловіка, Брюллов вніс в їх зображення різні емоційні відтінки. Спокійно і стримано сидить на своєму коні, тримаючи в руці віжки, Наришкіна, споглядаючи кілька сувору природу околиць Риму. Іншим показаний Наришкін.

У жвавості його особи, афектації злегка привставшей на стремені фігури і в привітальному жесті руки з капелюхом, вгадуються риси людини, який поєднував у собі, по характеристиці Ст. А. Соллогуба, розум і дотепність освіченого людини з примхами і експансивністю примхливого вельможі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)