Портрет Наталії Семенівни Борщової – Дмитро Левицький

Портрет Наталії Семенівни Борщової   Дмитро Левицький

Стрімка, темпераментна, повна вогню і жвавості Борщова, здається лише на мить зупинилася перед нами. Легкість її рухів, захоплення танцем гармонують з відкритим, усміхненим обличчям. Вона дивиться на глядача весело, нітрохи не бентежачись, немов усвідомлюючи свою принадність.

Плавний ритм танцю підкреслять в’ється і переливчастим світлом і тінню золотий смуги на подолі оксамитової спідниці. Рух фігури Борщової знаходить собі підкріплення в тонко продумане розташування світлих плям і ліній.

Яскраво освітлене обличчя і відкриті груди, кисті рук, рожево-бузкові прорізи рукавів і тонка золота облямівка корсажа, химерним контуром змальовується форми торсу – все це разом утворює граціозну ритмічну композицію, яка доповнюється виставленої вперед, але не хитної підлоги ніжкою в білій черевичку.

Витончено піднята права рука Борщової, на відміну від всієї фігури танцюючої дівчини, розташовується в лівій частині картини і, поєднуючись із зображеною в темних тонах веде вниз сходами, врівноважує праву і ліву половини полотна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Наталії Семенівни Борщової – Дмитро Левицький.