Продавець посуду – Франсіско де Гойя

Продавець посуду   Франсіско де Гойя

Картина написана в характерній для Гойї експресивній манері і наповнена персонажами. У неї складна багатопланова композиція, яка навіть не дозволяє відразу вловити основний мотив зображення. Першою в очі впадає велика карета з ливрейними слугами і кучером. Яскраво, навіть химерно одягнений паж з усіх сил чіпляється за ремені карети.

Всередині можна розглянути молоду багато одягнену аристократку, виглядивающую у віконце. Незважаючи на те, що на полотні не зображені коні, художнику вдалося передати активне, стрімкий рух – здається, ніби карета стрімко пролітає повз глядача. І тільки відвернувшись від проїжджаючої карети можна розглянути інших персонажів: самого продавця посуду, виклав свій товар на соломі, жінок, які обирають вироби, подгулявшего кабальєро в червоному вбранні і пудреном перуці, що спирається на плече слуги в трикутному капелюсі.

Стає зрозуміло, що нам показують ринок – щоденну буденну сценку, наповнену життям. Завдяки майстерності Гойї полотно наповнене світлом і повітрям, фарби виглядають соковитими і в той же час природними. Все на ній наче живе по своїм внутрішнім законам. Це фрагмент часу, відображений на століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Продавець посуду – Франсіско де Гойя.