Тарквіній і Лукреція – Тіціан Вечелліо

Тарквіній і Лукреція   Тіціан Вечелліо

Картина художника Тіциано Вечелліо “Тарквіній і Лукреція” була написана для Філіпа II Іспанського. Розмір картини 189 x 145 см, полотно, олія. Ім’я римлянки Лукреції з давніх-давен було синонімом жіночої цнотливості. Історія загибелі Лукреції найбільш докладно розказана у Тита Лівія.

Під час облоги військами царя Тарквінія Гордого міста рутулов Ардеи, син царя, Секст Тарквіній, влаштував бенкет для воїнів свого загону. Всі бенкетуючі вихваляли своїх дружин і вирішили перевірити, чим займаються римлянки, поки їх чоловіки воюють. Так як Ардеи недалеко від Риму, то через кілька годин царський син Секст Тарквіній і інші його воїни легіону були вже в місті.

Як і передбачалося, багато дружини воїнів віддавалися блуду, лише дружина родича царя Коллатина Лукреція сиділа за прядкою. Вражений її красою, Секст Тарквіній через деякий час повернувся в будинок Лукреції і поглумився над нею, обесчестив ім’я сім’ї Коллатина. Лукреція відправила вісника у військовий табір до свого чоловіка.

Коллатин разом зі своїм другом Брутом приїхав у Рим. Лукреція розповіла йому про свою біду і прийняла смерть, заколовшись мечем чоловіка. Коллатин і Брут над тілом Лукреції поклялися помститися Тарквиниям. Тіло Лукреції було віднесено до невелике місто недалеко від Риму, мешканці якого також принесли клятву про помсту і почали повстання, що завершилося вигнанням з Риму етруських царів. Коллатин і Брут стали першими консулами виникла внаслідок повстання республіки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)