Се людина – Тіціан Вечелліо

Се людина   Тіціан Вечелліо

Ця живопис була виконана для Джованні Д Ганна, багатого венеціанського торговця, у якого був палац, Палаццо Д ‘ Анна, на Великому Каналі.

При поданні історії Євангелії того, як подвергшую тортурам і стікала кров’ю фігуру Христа вивели із зали суду римського прокуратора, Понтія Пілата, і поставили перед євреям, щоб бути страченим. Картина показує будівля з його сходовим прольотом, що призводить до входу великого громадського будинку в одній стороні, яка в багатьох відношеннях нагадує картину Подання Діви Марії в Храмі. Ecce Homo – “се людина”, літер. “ось людина”, “це людина”.

Слова Понтія Пілата про Ісуса Христа. згідно з Євангелієм від Іоанна, прокуратор Іудеї Понтій Пілат показав народу Єрусалиму після бичування Ісуса Христа, одягненого в плащ і увінчаного терновим вінцем, бажаючи порушити співчуття натовпу. ” Тоді вийшов Ісус, у терновім вінку та в червоній одежі. І сказав їм Пилат: “оце Чоловік!” Коли ж побачили Його первосвященики й служба, то закричали: “розіпни, розіпни Його!” Пилат каже їм: “візьміть Його ви й розіпніть, бо я не знаходжу в Нім вини”. ” Подія це мало місце пізнім ранком Страсної п’ятниці, в єрусалимській преторії поруч з вежею замку Антонія.

Картина сповнена монументального розмаху і величі: композиція будується на укрупнених, динамічних ритмах, мова поз і жестів аффектирован і ускладнений. Особливо примітний образ юнака у лівому кутку картини. Людина з жахом і страхом усвідомлює трапилася трагедію. На тлі радісних і безтурботних осіб, що мають владу над Христом, це виглядає з підкресленим драматизмом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)