Разносчица – Жан-Батист Симеон Шарден

Разносчица   Жан Батист Симеон Шарден

Шарден прожив усе своє життя в Парижі. Він навчався в Паризькій Академії св. Луки, а потім був прийнятий до Королівської Академії живопису і скульптури. В 1720-ті художник придбав популярність як майстер натюрморту, яким він займався протягом усього своєї творчості.

Шарден багато в чому змінив цей жанр, надавши йому ліричну філософічність, за якої ховалося розуміння органічного взаємозв’язку світу речей і життя людини. У 1730-х, після одруження та народження сина, Шарден все частіше звертався до жанрового живопису: сімейним, домашнім сценок, наповненим спокоєм, гідністю і любов’ю.

Він виставляв свої твори у всіх Паризьких Салонах, отримував схвальні відгуки. У своїх картинах Шарден завжди постає блискучим рисувальником і колористом, майстром складних просторових побудов. Його твори – це панорама “тихого життя” XVIII ст., опоэтизированная, показана з ніжністю і любов’ю, інколи з легкою доброю іронією і сумом.

Інші відомі твори: “Атрибути мистецтва”. 1765. Лувр, Париж; “Праля”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Молитва перед обідом”. 1744. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)