Рожеві гори – Микола Реріх

Рожеві гори   Микола Реріх

Картина “Гімалаї Рожеві гори” – робота зрілого майстра, творця небесних і гірських просторів. Гірські пейзажі Реріха, на яких зображені Гімалаї, залучають особливим колоритом, насиченістю барв. Сама назва картини укладає в собі ту компоненту сенсу, яке покликане реалізувати полотно, а саме – відчуття кольору, почуття ніжності фарб, коли суворі неприступні гірські вершини можуть пом’якшити рожеві ніжно-бузкові промені сонця.

Рожеві гори – це незвичайний образ, образ, який перевертає стереотипні зображення гір і малюнки гірських пейзажів. В систему художніх координат Реріх вносить ідею почуття, ідею духу. Перед нами не типові сірі похмурі гори-велетні, а особливі, осяяні сонцем і повітрям рожеві гори. Рівень духу дозволяє нам на деякий час відчути цю висоту, це піднесення над землею та близькість до неба, до рожевим, ліловим хмар, піти в ці рожеві мрії, м’які, різнокольорові мрії і сни. Дати можливість своїм духом відчути цю прекрасну легкість буття.

Залишити на час земну, нудну твердь і потонути в рожевих туманах, так що нагадують то гори, то хмари, а то і зовсім переливи яскравих горять на сонці атласних стрічок.

Полотно Реріха “Гімалаї. Рожеві гори” – це полотно – символ, пейзаж-символ. Ця живописна робота тривимірна, насичена знаками, семиотична і складна, як сама творчість і особистість художника. Картини Реріха – це картини-роздуми, картини-молитви, картини-символи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2.67 out of 5)