Розписи капели дель Арена – Джотто ді Бондоне

Розписи капели дель Арена   Джотто ді Бондоне

Найбільш відомі твори Джотто – фрески в капелледель Арена в Падуї. названої так тому, що на її місці колись знаходилася арена цирку. Капела була побудована на самому початку XIV ст. падуанским банкіром Енріко Скровеньі, який замовив Джотто виконати розпису, а Джованні Пізано – статую Мадонни з Немовлям.

Порівняно невелика капела має форму витягнутого прямокутника. Той, хто переступає її поріг, зупиняється в радісному подиві: стільки світла і простору в порівняно невеликому приміщенні. Це враження виникає завдяки фресок Джотто з їх сяючими фарбами і ясністю форм.

На холоднувато-синьому фоні виділяються фігури, написані в жовтих, рожевих, зелених тонах. Розпис присвячена життя Богоматері і Христа. На стіні біля входу розміщено “Страшний суд”, навпроти знаходиться “Благовіщення”. На довгих стінах розташовані в три ряди самостійні композиції. Вони пов’язані друт з одним як сцени одного оповідання. Оповідання неквапливо і нехитро, виконано спокійного гідності. Фігури зображені на тлі природного та архітектурного пейзажу.

Образи Джотто природні, людяні, стримані, особи однотипні, деталі скупі. Художник виразно використовував мову жестів, рухів, узагальнених силуетів, передав різні відтінки простих людських почуттів і душевних станів. Кожна композиція, будучи частиною цілого, може сприйматися і як самостійний твір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Розписи капели дель Арена – Джотто ді Бондоне.