Сабінянки, зупиняють битву – Жак Луї Давид

Сабінянки, зупиняють битву   Жак Луї Давид

Картина французького художника Жака Луї Давида “Сабінянки, зупиняють битву”. Розмір картини 385 x 522 см, полотно, олія. Це полотно має повну назву як “Сабінянки, зупиняють битву між сабінянамі і римлянами”, і також відомо, як “Викрадення сабінянок”.

Сабинская війна, відома в історії більше під назвою “Битва за викрадення сабінянок” – відноситься до легендарному періоду римської історії. За розповідями римських істориків, Рим був заселений одними лише чоловіками; сусідні племена не хотіли видавати своїх дочок заміж за бідне населення Риму. Тоді Ромул улаштував свято Консуалий і запросив сусідів. Ті з’явилися зі своїми родинами.

Під час свята римляни несподівано кинулися на беззбройних і викрали у них дівчат. Обурені сусіди почали війну. Римляни розбили латинян, які напали на Рим. Набагато важче була війна з сабінянамі, які особливо багато втратили жінок. За допомогою дочки начальника капітолійської фортеці, Тарпеї, сабіняни заволоділи Капітолієм. Боротьба тривала дуже довго.

Сабіняни під начальством царя Тита Тація нарешті здолали римлян і звернули їх у втечу. Ромул звертався до богів і обіцяв побудувати храм Юпітера Статора, якщо він зупинить біжать. В цю рішучу хвилину сабінські жінки, вже привязавшиеся до своїх чоловіків, з розпущеним волоссям і в розірваних одязі кинулися між билися і благали їх припинити битву. Також сабінянки в надії припинити бій принесли на поле битви своїх малолітніх дітей. Центральний жіночий персонаж картини Жака Луї Давида – сабинянка Герсилия, дружина Ромула, раніше їм викрадена.

Герсилия встала між своїм батьком та чоловіком Ромулом, який вже заніс спис, прагнучи вразити ворога. Сабіняни погодилися з благаннями викрадення сабінянок, що стали дружинами римлян, і тоді був укладений вічний мир, за яким два народи об’єднувалися в одну державу під верховним зверхністю Тита Тація і Ромула; римляни повинні були носити, крім свого імені, ще сабінське назва квіріти; релігія ставала загальна. Таким чином жінки врятували Рим; в спогад про це Ромул заснував свято Матурналий і дав жінкам багато почесних прав.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сабінянки, зупиняють битву – Жак Луї Давид.