Стрітення Господнє – Джотто

Стрітення Господнє   Джотто

У східній стіні капели є арочне отвір, що веде в вівтар, стіни якого теж розписані, але до цієї розписи Джотто не має відношення. Над аркою з зовнішньої сторони вівтаря – ще одна фреска Джотто, на якій зображений Господь посилає архангела Гавриїла до Діви Марії з повідомленням про швидке народження Ісуса Христа.

Трохи нижче, на одній стороні арки, архангел Гавриїл повідомляє цю новину Марії, а на іншій стороні – Марія слухає небесного посланника. Ще нижче – дві сцени, які розповідають про життя Діви Марії та Ісуса.

Нарешті, у самому низу стіни, ближче до підлоги, зображені дві кімнати зі склепінчастими стелями. Простий дерев’яний стелю капели пофарбовано у символізує Небеса синій колір. На цьому тлі Джотто написав десять медальйонів із зображенням Діви Марії, Ісуса і старозавітних пророків. Капела дель Арена багато разів переходила з рук у руки. У 1820 році будинок був остаточно зруйнований. Збереглася церква в 1880 році придбав у міську власність муніципалітет Падуї.

Відкриття капели для публічних відвідин співпало з сплеском інтересу до творчості Джотто, якими був відзначений кінець XIX століття. Доля зберігала ці скарби і в роки Другої світової війни. На Падую не раз сипалися бомби, але жодна з них не потрапила в капелу. Відчувається в цьому факті містичне дихання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)